Federer prevalcoval Björkmana ako malé decko!

Dnešné prvé mužské semifinále malo jasného favorita - svetovú a turnajovú jednotku, Švajčiara Rogera Federera. Hádam málokto si na začiatku myslel, že zápas bude mať až tak jednoznačný priebeh, keď Federer dovolil uhrať Švédovi len štyri hry.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Podávať začal Björkman a v úvode stretnutia si podržal svoj servis. Hneď v druhej hre nastolil Federer vysokú latku, keď uhral čistú hru pri svojom podaní. Potom brejkol súpera a vzápätí potvrdil tento brejk svojím podaním. Stav bol 3:1 v prospech Federera. Potom však Švéd uhral takisto čistú hru a znížil na 3:2. To ale nebolo všetko zo strany svetovej jednotky, keď si najprv podržala podanie a následne opäť brejkla Švéda a dostala sa do vedenia 5:2. Napokon čistou hrou ukončila prvý set v pomere 6:2.Druhý set bol uragánom zo srany Federera. Hneď v úvode brejk, potom podržanie si servisu a opäť brejk, stav 3:0. V štvrtej hre ukázal Federer, že je právom svetová jednotka a kráľ na londýnskej tráve, keď mal trochu problémy so svojím podaním za stavu najprv 0:30, potom 15:30, no troma esami za sebou ukončil gem a vyhol sa tak menšej dráme, resp. skomplikovaním si situácie. Bol to jediný okamih, kde mal Björkman akú-takú šancu pri Federerovom servise. Švajčiar brejkol Švéda do tretice a následne ukončil svojím podaním druhý set, ktorý sa skončil 6:0 a uštedril tak Švédovi nepopulárneho kanára. Tretí set bol opäť v réžii Federera, keď hneď v úvode zobral Björkmanovi servis a vzápätí to potvrdil čistou hrou pri svojom podaní. Tretiu hru vyhral konečne Švéd, ktorý v tom momente nevyhral jedenásť hier po sebe. Znížil na 2:1. Švajčiar za celý zápas nestratil ani raz svoje podanie a keď ešte pridal ďalší brejk, bolo rozhodnuté. Za stavu 5:1 pre Federera išiel Björkman podávať na udržanie sa v zápase, čo sa mu aj podarilo a upravil tak ešte kozmeticky výsledok. Federer nakoniec vyhral 6:2 a celý zápas 3:0 na sety. Očakával sa postup, ale podľa mojej mienky nie až taký hladký. Na sieti bol Federer úplne bezchybný, pridal zopár prekrásnych obhodení, či už z beckhendovej strany nádhernými longlajnami alebo z forhendovej strany krosovými údermi. Hral útočne, veľmi presne, koncentrovane a nedal súperovi ani najmenšiu šancu sa chytiť nejakej slabiny. Celkovo suverénny a sebavedomý výkon pasuje Federera ako už od začiatku turnaja do role favorita aj vo finále. Uvidíme, či sa zopakuje finále French Open, Federer-Nadal, bolo by to iste zaujímavé. Taktiež sa môže zopakovať finále tohtoročného Australian Open, Federer vs. Baghdatis.Federer-Björkman : 6:2, 6:0, 6:2.